Tomáš Liška & Invisible World vystoupí na Dobříši!

Tomáš Liška je naším lektorem od roku 2016. Má na starosti obor Basová kytara a Kontrabas a tento rok také nově obor Multimediální tvorba.

10.3.2022 od 18:00 vystoupí se svou kapelou Invisible World v KD Dobříš.

Za poslední album Hope získal Tomáš Liška Cenu Anděl v kategorii Jazz.
Můžete se těšit na pestrou paletu nálad a stylů, kterou Vám předvedou následující fenomenální hudebníci:

Efe Turumtay (Turecko): housle
Kamil Slezák (ČR): bicí nástroje a perkuse
Nikola Zarić (Srbsko): akordeon
Tomáš Liška (ČR): kontrabas

Koncert pořádá ZUŠ Dobříš.

„Neviditelný svět“ Tomáše Lišky je naprosto ojedinělým výkřikem v české hudbě. Vyzrálá autorská hudba mísí prvky jazzu, komorní hudby a worldmusic z jihomořských a jihovýchodních oblastí našeho kontinentu.
Namísto sólových exhibic předkládá hudbu průzračně čistou i jasně čitelnou a nechává ze sebe plynout bohatou paletu nálad, vycházející ze silných melodií, kolem nichž hráči elegantně plachtí uvolněnou improvizací. Tak lehce muzika působí.

Kapela Invisible World vystupovala na jazzových a world music festivalech v Evropě, Africe a Japonsku. Za zmínku stojí ocenění Audience Award na mezinárodní hudební konferenci Ostrava Music Crossroads a pozvání na prestižní festival Ritmo v Budapešti.

Jako první v historii českých kapel uspěla minulý rok v oficiální selekci největší světové World Music konference WOMEX 2018, kde získala spot v prime timu na hlavním podiu sále filharmonie v Las Palmas (S).

Efe Turumtay (housle) pochází z Istanbulu, Nikola Zarić (akordeon) ze Srbska a Kamil Slezák (bicí) z Moravy. Tomáš Liška (kontrabas) všechny tyto hudebníky postupem času potkává na svých hudebních cestách po celém světě a nepřestává hledat zajímavé interakce nástrojů a kultur, které vezmou posluchače a jeho samotného za srdce.