MULTIMEDIÁLNÍ TVORBA

Tomas_Liska_foto_by_Josef_Malina

KONTAKT NA UČITELE

MgA. Tomáš Liška

liska.tomas@zusdobris.eu

Od školního roku 2021/22 otevíráme nový obor Multimediální tvorba, zaměřený na tvorbu a elektronické zpracování hudby na počítači.

Obor je určen pro žáky:

  • od 10 let
  • se základními znalostmi hudebních termínů a teorie
  • se základním ovládáním jakéhokoliv hudebního nástroje
  • počítačově gramotné
  • základní znalost angličtiny výhodou

Žáci jsou vedeni od základu k pochopení principu nahrávání v domácím studiu, editace materiálu a postprodukce.

Cílem tohoto oboru je tvorba vlastní hudby a svobodná, kreativní práce s nahrávacím softwarem.

Hranice hudby v dnešním světě neexistují!

Digitální svět nabízí mnoho možností sebevyjádření. Tvorba hudby na počítači je dnes fenomén, který se stal dostupným téměř pro každého.

Studenti jsou motivováni tvořit své vlastní skladby, naučí se nahrávat a zpracovávat zvuk i obraz, naučí se základy postprodukce a získají první vhled do světa těchto kreativních možností.

Výuka probíhá v malých skupinkách v nově vybudované třídě v ZUŠ Dobříš.

MgA. Tomáš Liška

studoval kontrabas na Konzervatoři J. Ježka v Praze a následně dokončuje magisterské studium na prestižní berlínské univerzitě Jazz Institut Berlin, pod vedením renomovaných amerických hráčů a pedagogů Grega Cohena a Johna Hollenbecka.

Tomáš vystupuje na jazzových festivalech a v koncertních sálech po celé Evropě, Spojených státech , Latinské Americe a Africe. Je nositelem několika cen z významných jazzových festivalů v Polsku, Belgii a ve Španělsku. Jeho autorská kapela INVISIBLE WORLD je vysoce respektovaná díky svému osobitému projevu a citlivou fůzí jazzu a world music. Kapela získala několik ocenění a koncertuje po celém světě.

Tomášovo debutové sólové album „Invisible World“ (2009 Animal Music), obdrželo cenu Tais Awards 2009 a nominaci na cenu Anděl. Stejně tak jako následující alba Milokraj, Bercheros Odyssey, Fragile Bliss a Invisible Faces.

2021 – Držitel Ceny Anděl 2020 za album Díl první se skupinou Druhá tráva v kategorii Folk!

2021 – Držitel Ceny Anděl 2020 za album Hope v kategorii Jazz!

2022 – Držitel Ceny Anděl 2020 za album Díl druhý se skupinou Druhá tráva v kategorii Folk!

V rámci mezinárodních projektů a světových vystoupení účinkoval mimo jiné v Japonsku, celé Evropě, Rusku, Jihoafrické republice, Maroku, Anglii, USA, Mexiku a dalších státech...

Jeho hudební spolupráce jsou velmi pestré a žánrově rozkročené. Spolupracuje s nejlepšími hudebníky u nás a v zahraničí.

www.tomasliska.com

www.invisibleworldmusic.com