BASOVÁ KYTARA & KONTRABAS

Tomas_Liska_foto_by_Josef_Malina

KONTAKT NA UČITELE

MgA. Tomáš Liška

liska.tomas@zusdobris.eu

Určeno pro žáky od 7 let (I. a II. stupeň základního studia).

Ve výuce se krom techniky hry zaměřujeme na praktické využití a zapojení nástroje v kapele. 

Studenty vedu takovým způsobem, aby byli schopni využít svých schopností k vlastnímu hudebnímu projevu a to v jakémkoliv žánru.

Pedagogické úspěchy

  • Daniela Humlová - úspěšná příprava a přijetí ke studiu na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze
  • Petr Kareš - úspěšná příprava a přijetí ke studiu na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze

Hranice hudby v dnešním světě neexistují!

MgA. Tomáš Liška

studoval kontrabas na Konzervatoři J. Ježka v Praze a následně dokončuje magisterské studium na prestižní berlínské univerzitě Jazz Institut Berlin, pod vedením renomovaných amerických hráčů a pedagogů Grega Cohena a Johna Hollenbecka.

Tomáš vystupuje na jazzových festivalech a v koncertních sálech po celé Evropě, Spojených státech , Latinské Americe a Africe. Je nositelem několika cen z významných jazzových festivalů v Polsku, Belgii a ve Španělsku. Jeho autorská kapela INVISIBLE WORLD je vysoce respektovaná díky svému osobitému projevu a citlivou fůzí jazzu a world music. Kapela získala několik ocenění a koncertuje po celém světě.

Tomášovo debutové sólové album „Invisible World“ (2009 Animal Music), obdrželo cenu Tais Awards 2009 a nominaci na cenu Anděl. Stejně tak jako následující alba Milokraj, Bercheros Odyssey, Fragile Bliss a Invisible Faces.

2021 – Držitel Ceny Anděl 2020 za album Díl první se skupinou Druhá tráva v kategorii Folk!

2021 – Držitel Ceny Anděl 2020 za album Hope v kategorii Jazz!

V rámci mezinárodních projektů a světových vystoupení účinkoval mimo jiné v Japonsku, celé Evropě, Rusku, Jihoafrické republice, Maroku, Anglii, USA, Mexiku a dalších státech...

Jeho hudební spolupráce jsou velmi pestré a žánrově rozkročené. Spolupracuje s nejlepšími hudebníky u nás a v zahraničí.

www.tomasliska.com

www.invisibleworldmusic.com