SÓLOVÝ A POPULÁRNÍ ZPĚV

Autosave-File vom d-lab2/3 der AgfaPhoto GmbH

KONTAKT NA UČITELE

Mé hodiny pěvecké výchovy jsou zaměřeny na hlasové průpravě, poznat své tělo, jak zní, jak rezonuje, poznat svůj hlasový obor, prohloubit vztah k hudbě a najít svou výpověď skrze slovo a hlas, tedy i všeobecný lidský rozhled.
Hlasovou techniku a výběr písní volím tak, aby vyhovoval rozsahu daného hlasového oboru a schopnostem žáka.

Sylvie Krobová

Vystudovala jsem Pražskou konzervatoř Na rejdišti obor operní zpěv. Od 18. let hraji divadlo, první představení byla video inscenace Divadla Na tahu, v režii Andreje Kroba, které se věnovalo převážně hrám Václava Havla, hrála jsem ve hře  Václava Havla - Pokoušení, Markétu.

Odehrála jsem přes 2 000 představení jak v Čechách, tak i v cizině, například v  Rusku, Španělsku -  Madridu, Řecku, Bulharsku, Slovinsku, Kosovou, Slovensku, nejčastěji s Bilbo compagnií, což je rodinné divadlo Jiří Reidinger - klaun a Sylvie Krobová.
Jsou to povětšinou autorská představení s vlivem klaunérie, autorské hudby, komedie dell arte a pohybového divadla, dále pak s Divadlem Na tahu a divadlem Ladislava Smoljaka - Studio Láďa a v Divadle Na zábradlí, jako host.

Vydala jsem 5. autorských alb svých šansonů, "Stín", "Svět podivínů", "Chvilka co se chytí", "Let dýmem" a "Dívám se do noci", vydaná u vydavatelství Black Point music a Polí5.

Odzpívala jsem kolem 700 koncertů, v klubech po české republice na festivalech, například, Trutnov, Mikulov, Boskovice, ale také při předávání cen Litera magnésia, mé písně zazněly také v Rusku, Slovinsku, Polsku a na Slovensku.

Hráli se mnou renomovaní muzikanti, například Vojtěch Havel, Petr Tichý, Jan Jirucha, Tomás Alferi, Oto Sukovský ...

Skládám hudbu pro divadelní představení, jak pro Bilbo compagnii, ale také například pro divadlo Rozmanitostí v Mostě, nebo divadlo Lampion  na Kladně...

Pedagogickou činnost na ZUŠ Dobříš jsem začala v roce 2000, prošla jsem kurzy muzikoterapie, kde jsem i v asociaci. Rok a půl jsem pracovala jako muziko terapeutka v nemocnici na Pleši, na rehabilitačním a onkologickém oddělení...
Pořádám hlasové a muziko terapeutické kurzy, jako např. kurz pro Hlasohled. Pracuji také v Centru pro komunitní práci, kde působím pro pečující jako muziko terapeut.
A od roku 2018 pracuji v projektu Loutky v nemocnici.