HOUSLE

Julie_Svecena_2

KONTAKT NA UČITELE

M.A. Julie Svěcená

svecena.julie@zusdobris.eu

Je vítězkou či laureátkou mnoha houslových soutěží, například mezinárodní houslové soutěže Tibora Vargy ve Švýcarsku, Georga Philippa Telemanna v polské Poznani, mezinárodní houslové soutěže Jaroslava Kociana nebo mezinárodní rozhlasové soutěže mladých hudebníků Concertino Praga.

Sólově vystupovala se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně, Severočeskou filharmonií Teplice, Moravskou filharmonií Olomouc, Plzeňskou filharmonií, Státním komorním orchestrem Žilina, Státní filharmonií Košice, Royal Academy Symphony Orchestra v Londýně, s Komorním orchestrem z Laussane, a dalšími.

Sólovými recitály se představila jak na domácích festivalech Pražské jaro, Janáček a Luhačovice, Za poklady Broumovska, Rozhlasový podzim, Moravský podzim či Janáčkův Máj, tak na zahraničních pódiích v Japonsku, Velké Británii, Švýcarsku, Německu, Francii, USA, Itálii, Jordánsku, Argentině a Holandsku.

Mistrovské kurzy a masterclassy absolvovala u pedagogů a celosvětově uznávaných umělců jako jsou Maxim Vengerov, Zakhar Bron, Ida Haendel, Daniel Phillips, Levon Chilingirian, Nikolaj Znaider, Boris Kuschnir, Yuzuko Horigome, či György Pauk.

Julie během posledních let spolupracovala s osobnostmi hudební scény, jako jsou Trevor Pinnock, Gabor Takács-Nagy, Günter Neuhold, Yan Pascal Tortelier, Rohan de Silva, Ulrich Koella, dále jako koncertní mistr s dirigenty Semjonem Byčkovem, Sirem Markem Elderem a Mathieu Herzogem.

Na housle začala hrát ve čtyřech letech pod vedením Hany Metelkové v Praze. V roce 2013 odmaturovala na Pražské konzervatoři ve třídě renomované pedagožky a komorní hráčky Dany Vlachové. Postgraduální studium Master of Arts a Advanced Diploma absolvovala na Royal Academy of Music v Londýně u prof. Rodneyho Frienda MBE.